A768EB566M1VLAE042
MFR.Part #
A768EB566M1VLAE042
JLCPCB Part #
C1517621
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+125℃ 2000hrs@125℃ 35V 42mΩ 56uF 58.75mA@120Hz 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS