KIA78R12PI-CU/P
Extended
Manufacturer
KEC Semicon
MFR.Part #
KIA78R12PI-CU/P
JLCPCB Part #
C220495
Package
TO-220IS-4
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 10mA 12V 1A 29V 500mV@(1A) 55dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-220IS-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS