RPC20161JTP
MFR.Part #
RPC20161JTP
JLCPCB Part #
C2597617
Description
-55℃~+155℃ 150V 160Ω 250mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS