RMC1/8-562JTP
MFR.Part #
RMC1/8-562JTP
JLCPCB Part #
C5727279
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.6kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS