RMC1/2-7R87FTE
MFR.Part #
RMC1/2-7R87FTE
JLCPCB Part #
C20093757
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 7.87Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS