RMC1/20-4022FPA
MFR.Part #
RMC1/20-4022FPA
JLCPCB Part #
C7055220
Description
-55℃~+155℃ 40.2kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS