RMC1/16K473DTP-M
MFR.Part #
RMC1/16K473DTP-M
JLCPCB Part #
C340515
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 47kΩ 50V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS