RMC1/16-512JTP
MFR.Part #
RMC1/16-512JTP
JLCPCB Part #
C340473
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.1kΩ 50V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS