RMC1/16-301JTP
MFR.Part #
RMC1/16-301JTP
JLCPCB Part #
C6976203
Description
-55℃~+155℃ 100mW 300Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS