RMC1/10-273JTP
MFR.Part #
RMC1/10-273JTP
JLCPCB Part #
C5725871
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS