RMC1K5900FTE
MFR.Part #
RMC1K5900FTE
JLCPCB Part #
C6275462
Description
-55℃~+155℃ 1W 590Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS