RMC1K3740FTE
MFR.Part #
RMC1K3740FTE
JLCPCB Part #
C6275439
Description
-55℃~+155℃ 1W 374Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS