RMC1K2001FTE
MFR.Part #
RMC1K2001FTE
JLCPCB Part #
C7343778
Description
-55℃~+155℃ 1W 2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS