RMC1K1500FTE
MFR.Part #
RMC1K1500FTE
JLCPCB Part #
C7055908
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS