RMC1/8K8661FTP
MFR.Part #
RMC1/8K8661FTP
JLCPCB Part #
C6977895
Description
-55℃~+155℃ 250mW 8.66kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS