RMC1/8K5602DTP
MFR.Part #
RMC1/8K5602DTP
JLCPCB Part #
C5727525
Description
-55℃~+155℃ 250mW 56kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS