RMC1/8K4993FTP
MFR.Part #
RMC1/8K4993FTP
JLCPCB Part #
C5855961
Description
-55℃~+155℃ 250mW 499kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS