RMC1/16SK16R5DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK16R5DTH
JLCPCB Part #
C7343940
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS