RMC1/16SK10R2FTH
MFR.Part #
RMC1/16SK10R2FTH
JLCPCB Part #
C6976444
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10.2Ω 100mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS