RMC1/16K5360FTP
MFR.Part #
RMC1/16K5360FTP
JLCPCB Part #
C6976363
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 536Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS