RMC1/16K2373FTP
MFR.Part #
RMC1/16K2373FTP
JLCPCB Part #
C6976297
Description
-55℃~+155℃ 100mW 237kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS