RMC1/10K54R9DTP
MFR.Part #
RMC1/10K54R9DTP
JLCPCB Part #
C20091881
Description
-55℃~+155℃ 125mW 54.9Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS