RMC1/10K273FTP
MFR.Part #
RMC1/10K273FTP
JLCPCB Part #
C340476
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 27kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS