RMC10K49R9FTH
MFR.Part #
RMC10K49R9FTH
JLCPCB Part #
C323641
Description
-55℃~+155℃ 100mW 49.9Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS