RLC32-R056FTP
MFR.Part #
RLC32-R056FTP
JLCPCB Part #
C2597169
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+250ppm/℃ 500mW 56mΩ Thick Film Resistor ±1% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS