RLC20-R056FTP
MFR.Part #
RLC20-R056FTP
JLCPCB Part #
C2597218
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+250ppm/℃ 333mW 56mΩ Thick Film Resistor ±1% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS