RLC16K10R0FTP
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
RLC16K10R0FTP
JLCPCB Part #
C2597601
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 10Ω 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS