SMCJ180CA
Extended
Manufacturer
JUXING
MFR.Part #
SMCJ180CA
JLCPCB Part #
C42411095
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 180V 222V 292V 5.1A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS