SGM2019-2.5YN5G/TR
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
SGM2019-2.5YN5G/TR
JLCPCB Part #
C22447126
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 200mV@(300mA) 2uA 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS