LM2576T-12-JSM
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
LM2576T-12-JSM
JLCPCB Part #
C22470428
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 3A 47kHz~58kHz 4V~40V 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS