JSM6206A33PR
MFR.Part #
JSM6206A33PR
JLCPCB Part #
C2848173
Package
SOT-89-3
Description
-25℃~+80℃@(Ta) 1 160mV@(50mA) 250mA 3.3V 40dB@(1kHz) 6.5V 7uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS