BTA41-800BWRG
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTA41-800BWRG
JLCPCB Part #
C5189703
Package
TO-3P
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 1W 400A 40A 50mA 75mA 800V TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS