BTA12-800CWRG
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTA12-800CWRG
JLCPCB Part #
C916770
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.55V 120A@20ms 12A 1W 35mA 35mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS