BTA06-600BRG
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTA06-600BRG
JLCPCB Part #
C916641
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.55V 1W 50mA 50mA 600V 60A@20ms 6A TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS