BT139-600E
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BT139-600E
JLCPCB Part #
C916607
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.5V 1.6V 10mA 155A@20ms 16A 45mA 500mW 600V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS