ACS712ELCTR-20A-T-JSM
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
ACS712ELCTR-20A-T-JSM
JLCPCB Part #
C19673780
Package
SOP-8
Description
-40℃~+150℃ 1.5mΩ 100mV/A 120kHz 20A 4.5V~5.5V 4us Support SOP-8 Current Sensors ROHS