2SA1201-JSM
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
2SA1201-JSM
JLCPCB Part #
C33960090
Package
SOT-89
Description
1 PNP 100nA 120MHz 120V 1V 240 500mW 5V 800mA PNP SOT-89 Bipolar (BJT) ROHS