NJM2872BF33-TE1
Extended
Manufacturer
JRC
MFR.Part #
NJM2872BF33-TE1
JLCPCB Part #
C5360764
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 14V 150mA 180mV@(60mA) 180uA 3.3V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS