SMAJ170A
Extended
Manufacturer
JF
MFR.Part #
SMAJ170A
JLCPCB Part #
C501898
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 1.1A 170V 189V 275V 5uA TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS