U7805-500
Extended
Manufacturer
JETEKPS
MFR.Part #
U7805-500
JLCPCB Part #
C5199047
Package
SIP,11.6x9mm
Description
-40℃~+85℃ 1 1000uF 25mVp-p 330kHz 500mA 5V 5mA 87% 9V~72V Buck ±3% SIP,11.6x9mm DC-DC Power Modules ROHS