IRL80HS120
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRL80HS120
JLCPCB Part #
C538143
Package
TSDSON-6
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 11.5W 12.5A 12pF 32mΩ@10V 4.7nC@10V 540pF 80V TSDSON-6 MOSFETs ROHS