IRFH5250DTRPBF
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRFH5250DTRPBF
JLCPCB Part #
C537893
Package
PQFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.4mΩ@10V 2.35V 25V 3.6W 40A 6.115nF 610pF 83nC@10V PQFN-8(5x6) MOSFETs ROHS