IPG20N06S2L-35A
MFR.Part #
IPG20N06S2L-35A
JLCPCB Part #
C536941
Description
-55℃~+175℃ 1.2V 100pF 2 N-Channel 20A 23nC@10V 28mΩ@10V 55V 65W 790pF TDSON-8 MOSFETs ROHS