IKP10N60T
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKP10N60T
JLCPCB Part #
C536190
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+175℃ 110W 115ns 12ns 160uJ 17pF 2.05V@10A,15V 215ns 24A 270uJ 30A 4.1V@0.3mA 600V 62nC@15V FS (Field Stop) TO-220-3 IGBT Transistors / Modules ROHS