IHW20N120R5
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IHW20N120R5
JLCPCB Part #
C536118
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.2kV 1.34nF 1.75V@20A,15V 170nC@15V 20A 260ns 288W 34pF 43pF 5.1V@0.5mA 60A 750uJ TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS