BSC040N10NS5SC
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSC040N10NS5SC
JLCPCB Part #
C534335
Package
SON-8-EP(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 140A 167W 3V 49pF 4mΩ@10V 5.3nF 58nC@10V SON-8-EP(5x6) MOSFETs ROHS