RYRVT10V330UF8*10
MFR.Part #
RYRVT10V330UF8*10
JLCPCB Part #
C48970770
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 108mA@120Hz 10V 2000hrs@105℃ 330uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS