RYHV16V100UF6*7
MFR.Part #
RYHV16V100UF6*7
JLCPCB Part #
C48970671
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 6.3mm 7.7mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS