RYHT16V2200UF10*16
MFR.Part #
RYHT16V2200UF10*16
JLCPCB Part #
C48970509
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
10mm 12mΩ@100kHz 16V 16mm 2.65A 2000hrs@125℃ 2200uF Polymer Plugin,D10xL16mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS