RYHS16V180UF5*8
MFR.Part #
RYHS16V180UF5*8
JLCPCB Part #
C48970204
Package
Plugin,D5xL8mm
Description
16V 180uF 2.69A@100kHz 2000hrs@105℃ 20mΩ@100kHz 5mm 8mm Polymer Plugin,D5xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS